poniedziałek, 1 sierpnia 2011

@ MYŚL DNIA.    Prawo kultury: 
w umysłowej próżni obłoki abstrakcji zamieniają się w opary absurdu.
*

10 komentarzy:

 1. ...lubię umysłową próżnię-żeby ją mieć trzeba długo się "nabiedzić".......#

  OdpowiedzUsuń
 2. wiesz, że to nie o taką próżnię chodzi. Mam na myśli próżnię kulturową, umysłową pustynię, na której czyjeś myśli nie znajdują kontekstu, kontrargumentów, partnerów do rozmowy. Wtedy te myśli tracą grunt i ulatują w absurd, wtedy w myśleniu "wszystko wolno", logika przestaje obowiązywać. Powstaje pokusa, aby przyjąć każde głupstwo które wymyślimy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jasne ,że wiem!!! CHCIAŁEM TOK myślenia zwrócić na inne tory.Powaga! to jest to!.Nie chcę się kręcić za własnym ogonem.Być może nie jestem partnerem dla Twoich myśli-wybacz! taki jestem.Ale takim chcę być!Co to kurwa znaczy próżnia kulturowa.?Jeden idiota mówi drugiemu idiocie? ale co mówi?> Chyba nie wybiłeś wszystkiego "robactwa"......#

  OdpowiedzUsuń
 4. ... w naszym" świecie "zaistniały tylko "rzeczy dokonane"....#

  OdpowiedzUsuń
 5. "opary absurdu" - przypominają mi coś z Marka Twaina, mówiącego, że kalafior, to tylko kapusta z wyższym wykształceniem. i takie mam odczucia propo "działania kultury"

  OdpowiedzUsuń
 6. ha ha, świetnie to Twain ujął, nie znałem tego. Czyli (jak często podejrzewałem) kalafior to jednak kapusta. Czyżby niezależnie od poziomu i ilości wykształcenia?

  OdpowiedzUsuń
 7. ....czyli my dalej na czele....
  Naczelne-człekoksztaltne
  Grażyna

  OdpowiedzUsuń
 8. Kapustni-kalafioropodobni. Popatrzcie na jakiś obrazek ludzkiego mózgu. Toć to coś pomiędzy kapustą i kalafiorem. Ciekawe, w którym kierunku toto ewoluuje? Dobrą metaforę nam podrzuciła msz.

  OdpowiedzUsuń
 9. .....co do podobieństwa, to jakiś kalafior albo kapusta może się poczuć urażona , ja bym na Twoim miejscu tak nie ryzykowała !, co będziesz jadł ?? mogą Ci stanąć przysłowiową ością w gardle i co wtedy ......
  Grażyna

  OdpowiedzUsuń
 10. no fakt. Przepraszam Szanowne Warzywa za to niekorzystne dla nich porównanie. To było nie przemyślane. Ogólnie, to bardzo was, Drogie Warzywa lubię i w trakcie konsumpcji moje opinie o Was są zazwyczaj pozytywne.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.