środa, 4 września 2013

@MYŚL DNIA.   Dawniej myślałem, że ludzka głupota ma granice. Była to jedna z największych pomyłek w moim życiu. Głupota nie jest brakiem wiedzy czy niezdolnością myślenia. Głupota jest aktywną, dobrze zorganizowaną siłą, która skutecznie realizuje destruktywne pomysły. Lekceważenie głupoty jest dlatego głupotą do kwadratu.
Postęp ludzkości to walka z głupotą. Wiemy, co chcemy pokonać, ale nie wiemy na czym polega zwycięstwo, wygrana. Postęp to „randka w ciemno”. Może wygrana to stworzenie następnego głupstwa, które trzeba będzie pokonać, odrzucić?  I tak się to toczy. Bez końca?!

            *

14 komentarzy:

 1. ...oj, oj , oj: czyli wracamy do "sił" niezintelektualizowanych ( przepraszam za...) ... ...

  OdpowiedzUsuń
 2. trele morele bęc siup hop

  (Czysta demonstracja głupoty made in Paweł)

  OdpowiedzUsuń
 3. ... za ch... nie rozumiem. ... ...

  OdpowiedzUsuń
 4. ...chyba ktoś się trochę " pogubił". Kpina jest dobra do czasu.Jak ktoś nie ma nic do powiedzenia to potem się kręci jak g.... w przerębli.Wydaje mi się(wrażenie ma), że to co doświadczamy (dane doświadczyć) tak za bardzo nie zależy od nas. Interpretacja- tak, fakty- nie.Słowotwórstwopojęciowe jest "piękne". Tak tworzy się naszą "rzeczywistość" - graba na drogę. "Ja wysiadam"(piosenka).-czekam na jeża.!

  OdpowiedzUsuń
 5. ....... czy nie to zabawa w życie? No i gdzie są te granice"? ( no i gdzie są ci dumni z siebie)....mam nadzieję, że stosujesz "na bruk".

  OdpowiedzUsuń
 6. ... mnich .Zenu. to jest ujebanie się w następne świństwo. ... ... no i jak mam dalej pisać? Powracam do obrazu.. ... ...

  OdpowiedzUsuń
 7. ...oczy są zmęczone od patrzenia na ten "świat"- darujcie . . . . . . . .

  OdpowiedzUsuń
 8. ... ... ... .. . jak trudno zrozumieć, że coś jest,jest, po prostu jest.

  OdpowiedzUsuń
 9. ..." Na pokładzie od rana ciągle słychać Bosmana,dlaczego On ciągle tak klnie- choć byś ręce poranił Bosman zawsze cię zgani- i powiada:zrobione jest ŹLE."

  OdpowiedzUsuń
 10. ... czy czujesz powiew wiatru--- kiedyś o tym pisał Jung.Jak się wk.....,i miał doła to stosował właśnie to. : "bądź jak kłoda , wiatr przemywa twoją świadomość.- stosuj a nie mów piękne."Umyj ręce".

  OdpowiedzUsuń
 11. ...dlczeg tak myślcie trzy trzeba mieć kropki,, uciekam bo jurek jest strsny Ania poszed ale se wkurwi dobrze nazwałam , ucę się

  OdpowiedzUsuń
 12. .... żeby być to trzeba mieć. ( Jurek).

  OdpowiedzUsuń
 13. ... (kropki itd.) Chyba muszę zabezpieczyć tą skrzynkę- do tej pory była dostępna dla innych.(Czyżbym się pomylił?). Nie martw się- znajdę "kreta"- tylko czy warto? ( Jurek).,Oceń sam ?.

  OdpowiedzUsuń
 14. hmm, możliwe że ktoś się pod Ciebie podszywa, np. ma dostęp do Twojego komputera. Ja nigdy nie mogę być pewny kto jest kto, zwłaszcza gdy naśladuje czyjś styl, itp. Może załóż hasło w komputerze?

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.